Klasický nebo kondenzační plynový kotel?

Uvažujete o pořízení nového kotle a nevíte, zda si zvolit klasický či kondenzační kotel? Není nic jednoduššího, než se obrátit na naši společnost Setop s.r.o., která Vám poradí se správným výběrem.

Kvalitní zdroje tepla by měly mít perfektní technické parametry a konstrukci a také dlouhodobou životnost. Je velmi důležité, aby měl kotel nízké emise škodlivin a to emisní třídu 5. Veškeré kondenzační plynové kotle mají spalinový ventilátor. Ten umožňuje variabilní způsoby přívodu vzduchu a dále odvodu spalin. U kondenzačních plynových kotlů je však nutné provádět revize. Tyto revize se provádí 1x ročně a nejvhodnějším obdobím jsou letní měsíce před topnou sezónou.

Pravidelnými servisními kontrolami docílíte bezproblémového chodu těchto zdrojů tepla. Kondenzační plynové kotle fungují nejlépe při nízkých výstupních teplotách a proto jsou ideální pro nízkoteplotní soustavy – podlahové vytápění. Pokud si nevíte rady s výběrem kondenzačního plynového kotle, neváhejte se obrátit na naši firmu Setop s.r.o., kde Vám naší zkušení pracovníci poradí.